| Forța nominală de deformare a presei | 400 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1240x830 mm |
| Geutatea mașinii | 22000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1550x2950x3620 mm |
| Puterea usculelor acționate | 30 kW |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is currently disconnected, but it can be plugged in for testing.
The Šmeral LE 400 C eccentric press represents a robust solution for the efficient forming, shearing, and stamping of metal parts in both medium and mass production. This reliable machine, featuring a traditional design, excels in high rigidity and precision, ensuring stable results even during demanding operations. Thanks to its versatility, it is suitable for a wide range of engineering plants seeking high-performance equipment for cold forming with a long service life and easy maintenance in daily industrial use.
| An fabricație: | 2017 |
| Forța nominală de deformare a presei | 250 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1120 x 800 mm |
| Dimensiunile berbecului | 800 x 475 mm |
| Ajustarea berbecului | 110 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1350 x 2550 x 2915 mm |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| Numărul de curse | 45 /min |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000x640 mm |
| Geutatea mașinii | 10600 kg |
| Ajustarea berbecului | 90 mm |
| Numărul de curse | 75-150 /min |
| Puterea motorului principal | 6/10 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1725 x 2230 x 2970 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1983 |
| Forța nominală de deformare a presei | 250 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1120 x 800 mm |
| Cursa culisei | 24-180 mm |
| Ajustarea berbecului | 125 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1520 x 2770 x 3760 mm |
| Geutatea mașinii | 18 060 kg |
| Numărul de curse | 45 /min |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1979 |
| Forța nominală de deformare a presei | 250 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1120 x 800 mm |
| Cursa maximă a berbecului | 30 mm |
| Dimensiunile berbecului | 800 x 475 mm |
| Ajustarea berbecului | 110 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 360 mm |
| Puterea motorului principal | 20 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1350 x 2550 x 2915 mm |
| Geutatea mașinii | 12 880 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1977 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000 x 640 mm |
| Ajustarea berbecului | 90 mm |
| Numărul de curse | 75-150 /min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1725 x 2230 x 2970 mm |
| Geutatea mașinii | 10600 kg |
| Cursa maximă a berbecului | 10-125 mm |
| Sistem de control | nu |