| Grosimea maximă a tablei | 14 mm |
| Lătimea foii de tablă | 4200 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 4 |
| Tipul acționării | Hydraulický |
| Diametrul cilindrului superior | 340 mm |
| Diametrul cilindrului inferior | 310 mm |
| Diametrul cilindrilor laterali | 230 mm |
| Geutatea mașinii | 10 800 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6500x1750x1625 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in excellent technical condition, as good as new.
Testing under power is possible.
The DAVI MCA 4234 four-roll hydraulic plate rolling machine is an ideal solution for precise and efficient plate forming in mechanical engineering. Thanks to its design, it allows for easy pre-bending and smooth rolling with high repeatability, significantly increasing productivity in the production of tanks, pipes, and other cylindrical components. This modern and robust machine from 2019 ensures excellent process stability and is designed for demanding industrial applications requiring precision and reliability.
| An fabricație: | 0 |
| Grosimea maximă a tablei | 30 mm |
| Lătimea foii de tablă | 3000 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 3 |
| Tipul acționării | electro-mechanical |
| Puterea motorului principal | 90 kW |
| Geutatea mașinii | 38000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2008 |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| Lătimea foii de tablă | 3000 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 3 |
| Tipul acționării | Hydraulický |
| Diametrul rolelor de indoire | 285/265 mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Geutatea mașinii | 8000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5300x1200x1700 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2022 |
| Grosimea maximă a tablei | 5 mm |
| Lătimea foii de tablă | 3050 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 4 |
| Tipul acționării | Hydraulický |
| Diametrul cilindrului superior | 180 mm |
| Diametrul cilindrilor laterali | 150 mm |
| Puterea motorului principal | 5,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5450x1100x1250 mm |
| Geutatea mașinii | 4300 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Grosimea maximă a tablei | 10 mm |
| Lătimea foii de tablă | 2000 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 3 |
| Tipul acționării | Mechanický |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3940 x 1250 x 1310 mm |
| Geutatea mașinii | 5850 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2022 |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| Lătimea foii de tablă | 3050 mm |
| Numărul cilindrilor de îndoire | 4 |
| Tipul acționării | Hydraulický |
| Diametrul cilindrului superior | 300 mm |
| Diametrul cilindrilor laterali | 250 mm |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5400x1800x1950 mm |
| Geutatea mașinii | 8500 kg |
| Sistem de control | nu |