| Diametrul maxim al rectificării | 400 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1500 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 250 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 5950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6220x2320 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition.
The TOS Hostivař BHU 40A/1500 universal cylindrical grinder represents a reliable solution for precise external and internal grinding of cylindrical surfaces. Thanks to its integrated internal grinding attachment, the machine offers high technological versatility for machining medium-heavy workpieces. This universal model is an ideal choice for both single-piece and serial engineering production, where stability, high rigidity, and the proven design of a traditional Czech manufacturer are required to achieve precise surface quality.
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Simatic OP17 |
| Diametrul maxim al rectificării | 400 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1500 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Geutatea mașinii | 9200 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6220x2760x1950 mm |
| An fabricație: | 1975 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al rectificării | 250 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 600 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Puterea motorului principal | 6,5 kW |
| Geutatea mașinii | 2700 kg |
| An fabricație: | 2018 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mitsubishi | M 70 |
| Diametrul maxim al rectificării | 400 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 750 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | nu |
| An fabricație: | 1988 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al rectificării | 200 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 400 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 20 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Consumul total de energie | 5 kVA |
| Viteza axului | 60 - 1200 /min. |
| Geutatea mașinii | 1900 kg |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al rectificării | 630 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 3000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1200 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | nu |
| Consumul total de energie | 56 kVA |
| Geutatea mașinii | 12700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 9900x2980x1875 mm |