| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000x1300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2000 mm |
| Pasajul între coloane | 1700 mm |
| Distanța dintre masă și traversă | 1225 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1200 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7580x5355x4043 mm |
| Geutatea mașinii | 25000 kg |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good condition.
Rotary table
Spindle operating hours: 3,027 hours
Program execution time: 3,271 hours
Axis operating hours: 3,454 hours
Equipment: Workpiece probe, tool touch probe, multiplier, tool holders, and tools.
Chip conveyor
The VISION WIDE VB-2016 portal milling machine represents a robust solution for precise and high-performance heavy-duty machining of large workpieces. Thanks to its 5-axis control and high spindle torque with an ISO 50 taper, this machine is ideal for demanding operations in toolmaking and heavy engineering. The modern Heidenhain TNC 530 control system ensures high process stability and contour accuracy. This milling machine effectively combines a large working area with the dynamics required for the complex machining of intricate parts.
| An fabricație: | 2023 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 640 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 6000 x 2500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 6000 mm |
| Pasajul între coloane | 3200 mm |
| Distanța dintre masă și traversă | 1900 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 40 - 5500 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 22000 kg |
| Deplasarea pe axa Y | 3200 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Geutatea mașinii | 88000 kg |
| Puterea motorului principal | 41 kW |
| Avansul rapid | 10 m/min |
| Consumul total de energie | 83 kVA |
| Avansul de lucru | 1-8000 mm/min |
| Dimensiunile berbecului | 500x450 mm |
| Pasajul maxim sub fața axului/arborelui | 1800 mm |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1600x4000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4200 mm |
| Pasajul între coloane | 2100 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 10 000 kg |
| Deplasarea pe axa Y | 2300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 40 - 6000 /min. |
| Cuplul maxim al axului | 1050/1435 Nm |
| Avansul rapid | 10 m/min |
| Puterea motorului principal | 30/41 kW |
| Consumul total de energie | 79 kVA |
| Geutatea mașinii | 51000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 10480 x 5200 x 6120 mm |
| An fabricație: | 1969 |
| Deplasarea pe axa X | 12000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 5300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 4000 mm |
| Puterea motorului principal | 100 kW |
| Conicitatea axului | ISO 60- . |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 12000 / 4700 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2003 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fidia | M20 / MNC594 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 5000x3000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 5100 mm |
| Pasajul între coloane | 3500 mm |
| Distanța dintre masă și traversă | 2000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3800 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 14000 x 7500 x 6400 mm |
| Geutatea mașinii | 125000 kg |
| Axa C | 360 ° |
| Viteza de apropiere | 180 ° |
| Axa B | 180 ° |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3200x2050 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3100 mm |
| Pasajul între coloane | 2800 mm |
| Distanța dintre masă și traversă | mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 10000 kg |
| Deplasarea pe axa Y | 3600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1066 (500x500) mm |
| Geutatea mașinii | 59000 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 40 |