| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1270 × 250 mm |
| Deplasarea pe axa X | 700 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Deplasarea pe axa Z | 405 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 390 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition; inspection and testing are possible by appointment.
The Poreba FN-2VB knee-type milling machine represents a reliable solution for precise milling operations in both piece and serial mechanical engineering production. Thanks to its robust construction and universal spindle taper, it is ideal for machining a wide range of metal workpieces, from simple flat surfaces to more complex shaped parts. The machine offers excellent stability during operation and intuitive controls, making it an efficient tool for toolrooms and maintenance workshops seeking an optimal balance between performance and floor space requirements.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 415 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1300x305 mm |
| Deplasarea pe axa X | 760 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 381 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 450 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Viteza axului | 10 - 4000 /min. |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Consumul total de energie | 15 kVA |
| Geutatea mașinii | 2400 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2354x2269x2190 mm |
| An fabricație: | 1994 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 415 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1230x410 mm |
| Deplasarea pe axa X | 700 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2500x2500x2450 mm |
| Geutatea mașinii | 3200 kg |
| Conicitatea axului | SK 30 . |
| An fabricație: | 1989 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000x320 mm |
| Deplasarea pe axa X | 720 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 360 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 420 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Puterea motorului principal | 5,5 kW |
| Geutatea mașinii | 2310 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2560x2560x1820 mm |
| An fabricație: | 1985 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1400 x 400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 450 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 10 - 1800 /min. |
| Puterea motorului principal | 7.5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3180 x 3310 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 4400 kg |
| An fabricație: | 1986 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1800 x 570 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 670 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 500 mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Viteza axului | 0 - 1400 /min. |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3060 x 3175 x 2620 mm mm |
| Geutatea mașinii | 6500 kg |