| 3070 | |
| 1550 | |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| 2000 | |
| da | |
| 6043 x 2900 x 2350 | |
| 11 200 | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 920 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine in excellent condition, testing is possible.
The AMADA Fiber FLC3015AJ 2kW fiber laser represents a highly efficient solution for precise and fast sheet metal cutting. Thanks to advanced fiber technology, this machine is ideal for both custom and mass production, emphasizing low operating costs and high cutting speeds, especially with thinner materials. The FLC3015AJ model ensures excellent process stability and edge quality, significantly increasing the productivity of engineering operations focused on modern, energy-efficient thermal metal cutting methods.
| An fabricație: | 2007 |
| 3000 | |
| 1500 | |
| Grosimea maximă a tablei | 20 mm |
| 3200 | |
| nu | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 900 kg |
| 8800 x 6010 x 2400 | |
| 12000 | |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2019 |
| 3000 | |
| 1500 | |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| 4000 | |
| da | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 890 kg |
| 13000 | |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2015 |
| 3000 | |
| 1500 | |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| 750 | |
| da | |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2005 |
| 3000 | |
| 1500 | |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| 2000 | |
| Consumul total de energie | 71 kVA |
| 11500 | |
| 9800x5300x2000 | |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2011 |
| 3000 | |
| 1500 | |
| Grosimea maximă a tablei | 25 mm |
| 4000 | |
| da | |
| Sinumerik 840 D | |
| 3000 x 1500 | |
| 3000 | |
| 1500 | |
| 115 | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 900 kg |
| 9300 x 4600 x 2400 | |
| 12 000 | |
| Sistem de control | nu |