| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 C |
| Puterea motorului principal | 6-55 kW |
| Deplasarea pe axa X | 12500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 4149 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1600 mm |
| Axa W | 1600 mm |
| Viteza axului de polizare | 10 - 800 /min |
| Geutatea mașinii | 30000 kg |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 7 bar |
| Axa B | 360 ° |
| Diametrul axului de lucru/principal | 160 mm |
| Conicitatea axului | ISO50 . |
| Dimensiunile mesei | 2240x2500 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 16 500 × 5 800 × 6 400 mm mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is functional and available for testing.
This used Škoda W 160 horizontal boring machine represents a top-tier solution for precise and powerful machining of oversized workpieces in heavy engineering. The machine is ideal for demanding drilling and milling operations where maximum stability and reliability under high loads are required. Thanks to its robust construction, it enables the efficient processing of complex parts with high precision, significantly increasing productivity and expanding the production capabilities of any professional facility.
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| Deplasarea pe axa X | 8000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3000 mm |
| Viteza axului | 10 - 3000 /min. |
| Extensia axului - axa W | 730 mm |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Axa V | 2400 mm |
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 32i |
| Diametrul axului de lucru/principal | 180 mm |
| Deplasarea pe axa X | 9130 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3980 mm |
| Avansul pe axa Z | 1900 mm/min |
| Axa W | 1200 mm |
| Viteza axului | 1 - 800 /min. |
| Dimensiunile berbecului | 420x420 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1150 mm |
| Puterea motorului principal | 100 kW |
| Diametrul maxim al discului de frezare | 240 mm |
| Avans rapid pe axa X | 0-4000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Y | 0-4000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Z | 0-4000 m/min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 16000 x 4000 x 8000 mm |
| Geutatea mașinii | 130000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mesei | 2 pcs. 6000x2000 mm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | 802 D si |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3200 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 2300 mm |
| Viteza axului | 2 - 1000 /min. |
| Extensia axului - axa W | 1120 mm |
| Răcire prin ax | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Deplasarea pe axa Z | 450 mm |
| Puterea motorului principal | 18 kW |
| Geutatea mașinii | 25000 kg |
| An fabricație: | 1989 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control ECS | |
| Diametrul axului de lucru/principal | 160 mm |
| Deplasarea pe axa X | 15500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Viteza axului | 0 - 1500 /min. |
| Extensia axului - axa W | 800 mm |
| Răcire prin ax | nu |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 40 |
| Conicitatea axului | . |
| Deplasarea pe axa Z | 3500 mm |
| Puterea motorului principal | 55 kW |
| Cursa maximă a mesei | 2000 mm |
| Cap de frezare/freză | da |
| An fabricație: | 2018 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 640 |
| Diametrul axului de lucru/principal | mm |
| Deplasarea pe axa X | 6000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 2500 mm |
| Viteza axului | 0 - 5000 /min. |
| Extensia axului - axa W | mm |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 40 bar |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 40 |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |