| Suprafața de lucru | 2500 x 1250 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 20 t |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| Consumul total de energie | 19 kVA |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good condition; testing is possible.
This AMADA AE250NT punching and perforating machine represents a highly efficient solution for precise forming and perforation of sheet metal parts. Thanks to its modern design and the proven technology of the AE series, it enables high productivity while maintaining low operating costs. The machine is ideal for custom production requiring quick setup changes and precise processing of complex shapes. Investing in this model brings reliability and stability to your manufacturing process.
| An fabricație: | 1998 |
| Suprafața de lucru | 2000x1000 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 30 t |
| Grosimea maximă a tablei | 6 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Puterea motorului principal | 4 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x2800x1800 mm |
| Geutatea mașinii | 5250 kg |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 4000x1970 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2012 |
| Suprafața de lucru | 1000x2000 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 28 t |
| Grosimea maximă a tablei | 6 mm |
| Numărul de curse | 250 /min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x3800x2100 mm |
| Geutatea mașinii | 8000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2003 |
| Suprafața de lucru | 1250x2500 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 22 t |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 150 kg kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Bosch | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6900 x 5800 x 2200 mm |
| Geutatea mașinii | 11 050 kg |
| An fabricație: | 2006 |
| Suprafața de lucru | 2530 x 1270 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 23 t |
| Capul revolver | da |
| Grosimea maximă a materialului tăiat | 8 mm |
| Geutatea mașinii | 10500 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2006 |
| Suprafața de lucru | 2530x1270 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 25 t |
| Deplasarea pe axa X | 2584 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1317 mm |
| Grosimea maximă a materialului tăiat | 8 mm |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 20 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Oi-PC |
| Geutatea mașinii | 10500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7600x6980 mm |