| Fusion 640 M | |
| 400 x 400 | |
| Deplasarea pe axa X | 510 mm |
| 510 | |
| 460 | |
| 0 - 12000 | |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| da | |
| Presiunea de răcire | 80 bar |
| ISO 40 | |
| Axa C | 0-360 ° |
| Viteza de apropiere | -120 / +30 ° |
| da | |
| 60 | |
| 11700 | |
| Numărul paleților | 2 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2805 × 2880 × 2900 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The MAZAK VARIAXIS 500-5X vertical 5-axis machining center, equipped with the Mazatrol Fusion 640 M control system, represents an ideal solution for high-precision and complex milling of intricate workpieces. Thanks to continuous 5-axis control and powerful high-pressure through-spindle cooling, the machine significantly reduces production times and improves surface quality. This compact machine is designed for efficient multi-axis machining, providing the user with maximum flexibility and productivity even in the most demanding engineering environments.
| An fabricație: | 2025 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| 1300 x 600 | |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| 600 | |
| 660 | |
| 0 - 10000 | |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| da | |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| ISO 40 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| 5500 | |
| da | |
| 24 |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| 600x1000 | |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| 560 | |
| 560 | |
| 0 - 12000 | |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| da | |
| HSK 63 | |
| 600 | |
| 24 | |
| Puterea motorului principal | 15/10 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| 7500 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| An fabricație: | 2024 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| 1300 x 600 | |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| 600 | |
| 660 | |
| 0 - 10000 | |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| da | |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| ISO 40 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| 5500 | |
| da | |
| 24 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| 1300 x 600 | |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| 610 | |
| 710 | |
| 0 - 10000 | |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| da | |
| Presiunea de răcire | bar |
| ISO 40 | |
| da | |
| 24 | |
| 5500 |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| 500 | |
| Deplasarea pe axa X | 762 mm |
| 508 | |
| 508 | |
| 0 - 8100 | |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| da | |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| ISO 40 | |
| da | |
| 30+1 | |
| Axa B | -35/120 ° |
| Axa C | 360 ° |
| 300 | |
| 122 | |
| 6463 |