| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1800 (1600x2500) mm |
| Deplasarea pe axa X | 2300 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1050 mm |
| Viteza axului | 10 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 40 bar |
| Conicitatea axului | HSK-A100 . |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 10000/5000 kg |
| Cuplul maxim al axului | 130/150 Nm |
| Axa C | 360 ° |
| Axa B | ±110 ° |
| Avansul rapid | 50 m/min |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 48 |
| Geutatea mașinii | 32000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6640x6000x4800 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
Accessories: workpiece and tool probe.
New spindle installed in 2024.
The TAJMAC-ZPS MCV 2318 vertical machining center represents a robust solution for precise and high-performance milling of large workpieces. Thanks to its five-axis control and high-pressure internal cooling, this machine is ideal for demanding technological operations in toolrooms as well as in series production where maximum efficiency and top surface quality are required. The modern Heidenhain system ensures intuitive control and high reliability when machining complex shapes, significantly increasing the productivity of your operations.
| An fabricație: | 2025 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2024 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 600x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | HSK 63 . |
| Diametrul mesei | 600 mm |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Puterea motorului principal | 15/10 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 762 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 508 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 508 mm |
| Viteza axului | 0 - 8100 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30+1 |
| Axa B | -35/120 ° |
| Axa C | 360 ° |
| Încărcarea maximă a mesei | 300 kg |
| Cuplul maxim al axului | 122 Nm |
| Geutatea mașinii | 6463 kg |