| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1000x510 mm |
| Deplasarea pe axa X | 850 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 520 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 510 mm |
| Viteza axului | 0 - 8000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Încărcarea maximă a mesei | 500 kg |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The Dugard Eagle 850 vertical machining center is a highly versatile solution designed for the precision milling of medium-sized components.
The machine is ideally suited for general metalworking shops, efficiently handling both precise one-off tasks and small-batch production runs.
It is in good technical condition and remains available for inspection under power, ensuring the immediate readiness and reliability of the control system.
This is an excellent choice for customers seeking a robust, field-proven machine to cost-effectively expand their machining capabilities.
Without a vice.
| An fabricație: | 2025 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 600x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | HSK 63 . |
| Diametrul mesei | 600 mm |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Puterea motorului principal | 15/10 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| An fabricație: | 2024 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 762 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 508 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 508 mm |
| Viteza axului | 0 - 8100 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30+1 |
| Axa B | -35/120 ° |
| Axa C | 360 ° |
| Încărcarea maximă a mesei | 300 kg |
| Cuplul maxim al axului | 122 Nm |
| Geutatea mașinii | 6463 kg |