| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 800x500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 500 mm |
| Viteza axului | 10 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | SK 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Încărcarea maximă a mesei | 500 kg |
| Consumul total de energie | 33 kVA |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition, testing is possible by prior arrangement; the seller can connect it.
59,800 operating hours
Positioning accuracy according to VDI/DGQ 3441 in X, Y, and Z axes: 0.010 mm absolute
The Deckel Maho DMC 63 V vertical machining center represents a reliable solution for precision milling and drilling in toolrooms and series production. Thanks to the proven Heidenhain control system, the machine offers high operating comfort and efficient programming of complex paths. The machine design ensures stability when machining medium-sized metal components. An automatic tool changer and a wide range of spindle speeds allow for versatile use in productive material processing with an emphasis on precision.
| An fabricație: | 2025 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 600x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | HSK 63 . |
| Diametrul mesei | 600 mm |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Puterea motorului principal | 15/10 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| An fabricație: | 2024 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 762 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 508 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 508 mm |
| Viteza axului | 0 - 8100 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30+1 |
| Axa B | -35/120 ° |
| Axa C | 360 ° |
| Încărcarea maximă a mesei | 300 kg |
| Cuplul maxim al axului | 122 Nm |
| Geutatea mașinii | 6463 kg |