| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1150x900 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1100 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 750 mm |
| Viteza axului | 10 - 18000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 80 bar |
| Conicitatea axului | HSK-A 63 . |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 2000 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Geutatea mașinii | 12500 kg |
| Consumul total de energie | 71 kVA |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition possibile to test on power.
Machine equipted: Heidenhain iTNC 530, HSCI and EnDat. Remote maintenance. Ethernet RJ 45 and USB ports.
Software KinematicOpt.
Rotary table 1150 x 900 with tandem drive of A axis. Range +100. to - 130 degrees.
Cooling through spindle with paper filter. Pressure can be setted up in the range 20-80 bar.
Air blowing device for conical cavity blowing, tool cooling from outside and through spindle center.
Electronic thermal compensation.
Scraper conveyor.
Tool probe BLUM A3.
A package to increase the accuracy of both linear and rotary axes.
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | i Series |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1200 x 540 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1020 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 540 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 530 mm |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5300x 3400x 3015 mm |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| An fabricație: | 2010 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 914x356 mm |
| Deplasarea pe axa X | 760 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 500 mm |
| Viteza axului | 0 - 7000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | SK 40 . |
| Încărcarea maximă a mesei | 680 kg |
| Suprafața de instalare a mașinii | 4000 x 2720 x 2750 mm |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 20 |
| Puterea motorului principal | 22,4 kW |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1035x600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1035 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 510 mm |
| Viteza axului | 0 - 8000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 26 bar |
| Conicitatea axului | SK 40 . |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30 |
| Puterea motorului principal | 13 kW |
| Geutatea mașinii | 4100 kg |
| Suprafața de instalare a mașinii | 6050X4550X2800 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 1000 kg |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500 x 1100 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 495 mm |
| Viteza axului | 0 - 9000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 32 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3170 x 2750 x 2720 mm |
| Geutatea mașinii | 6000 kg |