| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 100 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 6 |
| Compensația deformării inferioare | nu |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Geutatea mașinii | 9500 kg |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4450X2000X3000 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition, it is possible to retest.
The Vimercati 100 x3050 hydraulic CNC press brake offers a reliable solution for precision sheet metal bending in both job shop and series production. Equipped with an advanced Cybelec control system and multi-axis functionality, it enables efficient forming of complex components with high repeatability. This machine is ideal for facilities requiring stability and accuracy in metal processing. Its robust design ensures long-term durability and seamless integration into modern manufacturing workflows.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 80 t |
| Lungimea de indoire | 2620 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | |
| Cursa culisei | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5750 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 3100 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 180 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 8700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| An fabricație: | 2013 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 175 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x2550x2750 mm |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 50 t |
| Lungimea de indoire | 2050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | nu |
| Tipul acționării presei | Elektrický |
| Puterea motorului principal | 7 kW |
| Geutatea mașinii | 4750 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Durma | |
| Puterea de indoire | 220 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Pasajul între coloane | 2600 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 530 mm |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x1770x2900 mm |
| Geutatea mașinii | 12250 kg |