| Sistem de control Delem | DA - 66 T |
| Puterea de indoire | 600 t |
| Lungimea de indoire | 6450 mm |
| Numărul axelor acționate | 2 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Geutatea mașinii | 56000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7 450x 3 150x 4 750 mm mm |
| Puterea motorului principal | 37–45 kW |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine Status:
The machine is in very good technical condition and currently connected. Testing is possible. Basic tooling is included in the price.
Description:
This Safan H-Brake 600 hydraulic CNC press brake represents a robust solution for the precise bending of oversized and heavy sheet metal parts. Thanks to the advanced Delem control system and integrated crowning (deflection compensation), it ensures high repeatability and bending accuracy across the entire length of the working surface. The machine is ideal for demanding engineering operations requiring stability when processing large-format materials, effectively combining high performance with intuitive control for maximum productivity.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 80 t |
| Lungimea de indoire | 2620 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | |
| Cursa culisei | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5750 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 3100 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 180 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 8700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| An fabricație: | 2013 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 175 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x2550x2750 mm |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 50 t |
| Lungimea de indoire | 2050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | nu |
| Tipul acționării presei | Elektrický |
| Puterea motorului principal | 7 kW |
| Geutatea mașinii | 4750 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Durma | |
| Puterea de indoire | 220 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Pasajul între coloane | 2600 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 530 mm |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x1770x2900 mm |
| Geutatea mașinii | 12250 kg |