| Sistem de control SAFAN | |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 4300 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition.
CNC control with touchscreen
Front support arms
Operating manual
Electrical and hydraulic schematics
Rear safety gate
Side safety gates
This Safan CNCL-K 120-4300 hydraulic press brake represents a reliable solution for precision sheet metal bending in engineering production. Thanks to the advanced SAFAN control system and integrated crowning (deflection compensation), the machine ensures high bend quality across the entire working length. Four controlled axes enable efficient processing of even complex shaped parts. This CNC machine is an ideal choice for operations seeking a combination of proven design and stability in metal forming.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 80 t |
| Lungimea de indoire | 2620 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | |
| Cursa culisei | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5750 kg |
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 85 t |
| Lungimea de indoire | 2720 mm |
| Numărul axelor acționate | 6 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Geutatea mașinii | 8200 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3100 x 1740 x 2375 mm |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1460 mm |
| Puterea motorului principal | 17 kW |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 3100 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 180 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 8700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| An fabricație: | 2013 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 175 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x2550x2750 mm |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Durma | |
| Puterea de indoire | 220 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Pasajul între coloane | 2600 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 530 mm |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x1770x2900 mm |
| Geutatea mașinii | 12250 kg |