| Grosor máx. de la chapa | 3 mm |
| Ancho de chapa | 3640 mm |
| Tipo de accionamiento de la máquina de doblar | Hydraulický |
| Peso de la máquina | 26 500 kg |
| Potencia del motor eléctrico principal | 34 kW |
Sujeto a cambio de parámetros técnicos.
The machine is in good condition and can be tested.
This Trumpf Codatto EVA3122 hydraulic folding machine, also known as the TruBend Center 5030, represents a highly efficient solution for the precision forming of sheet metal parts. The machine is ideal for complex bending operations requiring maximum repeatability and processing speed. Thanks to advanced panel bending technology, it enables the automated production of intricate profiles with minimal operator intervention, significantly increasing productivity and expanding the manufacturing capabilities of your engineering facility.
| Año de fabricación: | 1965 |
| Grosor máx. de la chapa | 4 mm |
| Ancho de chapa | 2050 mm |
| Tipo de accionamiento de la máquina de doblar | Mechanický |
| Potencia del motor eléctrico principal | 7,5 kW |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 3150x1500x1600 mm |
| Peso de la máquina | 4300 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 1989 |
| Grosor máx. de la chapa | 4,5 mm |
| Ancho de chapa | 2500 mm |
| Tipo de accionamiento de la máquina de doblar | Hydraulický |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 3890x2000x2400 mm |
| Potencia del motor eléctrico principal | 10,07 kW |
| Peso de la máquina | 6300 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 1994 |
| Grosor máx. de la chapa | 2 mm |
| Ancho de chapa | 8200 mm |
| Tipo de accionamiento de la máquina de doblar | Hydraulický |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 9400x2000x1600 mm |
| Peso de la máquina | 7100 kg |
| Sistema de control | No |