| Epaisseur maxi de tole | 3 mm |
| Largeur de tôle | 3640 mm |
| Type d'entraînement de cintreuse | Hydraulický |
| Poids totale de la machine | 26 500 kg |
| Puissance du moteur principal | 34 kW |
Sujet au changement de paramètres techniques.
The machine is in good condition and can be tested.
This Trumpf Codatto EVA3122 hydraulic folding machine, also known as the TruBend Center 5030, represents a highly efficient solution for the precision forming of sheet metal parts. The machine is ideal for complex bending operations requiring maximum repeatability and processing speed. Thanks to advanced panel bending technology, it enables the automated production of intricate profiles with minimal operator intervention, significantly increasing productivity and expanding the manufacturing capabilities of your engineering facility.
| Année de production: | 1965 |
| Epaisseur maxi de tole | 4 mm |
| Largeur de tôle | 2050 mm |
| Type d'entraînement de cintreuse | Mechanický |
| Puissance du moteur principal | 7,5 kW |
| Dimensions hors tout | 3150x1500x1600 mm |
| Poids totale de la machine | 4300 kg |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 1989 |
| Epaisseur maxi de tole | 4,5 mm |
| Largeur de tôle | 2500 mm |
| Type d'entraînement de cintreuse | Hydraulický |
| Dimensions hors tout | 3890x2000x2400 mm |
| Puissance du moteur principal | 10,07 kW |
| Poids totale de la machine | 6300 kg |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 1994 |
| Epaisseur maxi de tole | 2 mm |
| Largeur de tôle | 8200 mm |
| Type d'entraînement de cintreuse | Hydraulický |
| Dimensions hors tout | 9400x2000x1600 mm |
| Poids totale de la machine | 7100 kg |
| Système de contrôle | NON |