| 150 | |
| 2000 | |
| 1500 | |
| 1 - 1000 | |
| No | |
| 700 | |
| 700 | |
| No | |
| SK50 | |
| 2800 | |
| 5500x5500x4700 |
Soggetto a modifica dei parametri tecnici.
The machine is in good condition and can be retested.
The UNION BFKF 150 horizontal table-type boring machine is a robust solution designed for heavy-duty machining of large workpieces. Equipped with a Fidia control system, it excels in demanding milling and boring operations within heavy engineering sectors. This machine offers stable and reliable performance for multi-sided processing of complex components, providing a cost-effective way to boost production capacity while maintaining high structural rigidity and process stability.
| Anno di fabbricazione: | 1995 |
| Sistema di controllo | No |
| 100 | |
| 1600 | |
| 1120 | |
| 0 - 1120 | |
| No | |
| 900 | |
| 1250 | |
| No | |
| ISO 50 | |
| 1250 x 1250 | |
| 11 | |
| Peso max. del pezzo lavorato | 3000 kg |
| Potenza totale | 15 kVA |
| 6710 x 3450 x 3000 | |
| 14000 |
| Anno di fabbricazione: | 0 |
| Sistema di controllo | No |
| 100 | |
| 1600 | |
| 1120 | |
| 7 - 1120 | |
| No | |
| 900 | |
| 1250 | |
| No | |
| ISO 50 | |
| 3000 | |
| 6710 x 3450 x 3000 | |
| 14000 | |
| 11 | |
| Potenza totale | 17 kVA |
| 1250 x 1250 | |
| Diametro della lastra frontale | 600 mm |
| 900 |
| Anno di fabbricazione: | 2004 |
| Sistema di controllo | No |
| 100 | |
| 1600 | |
| 1120 | |
| 0 - 1120 | |
| No | |
| 900 | |
| 1250 | |
| No | |
| ISO 50 | |
| 1250 x 1250 | |
| 11 | |
| Peso max. del pezzo lavorato | 3000 kg |
| Potenza totale | 15 kVA |
| 6710 x 3450 x 3000 | |
| 14000 |
| Anno di fabbricazione: | 2018 |
| Sistema di controllo | Sì |
| 0i-MF | |
| 130 | |
| 3657 | |
| 3048 | |
| 10 - 3000 | |
| Sì | |
| 20 | |
| 730 | |
| 1820 | |
| Sì | |
| 40 | |
| CAT 50 | |
| 1524 x 4013 | |
| 20000 | |
| 37/45 | |
| 41730 |
| Anno di fabbricazione: | 1991 |
| Sistema di controllo | No |
| 100 | |
| 1600 | |
| 1120 | |
| 0 - 1200 | |
| No | |
| 900 | |
| 1250 | |
| No | |
| ISO 50 | |
| 1250 x 1250 | |
| 3000 | |
| 11 | |
| 6710 x 3450 x 3000 | |
| 14 000 |