| Il diametro max. della barra | 26 mm |
| Max. lunghezza delle barre | 3200 mm |
Soggetto a modifica dei parametri tecnici.
It is functional.
The FMB Turbo 3-26 bar feeder from the renowned manufacturer FMB Maschinenbau GmbH represents an efficient solution for the automation of turning operations. This machine tool accessory is designed for seamless material feeding, significantly increasing production productivity and minimizing non-productive idle times. The device excels in reliability at high speeds and precise guidance of the bar stock, making it an ideal choice for facilities focused on series production with an emphasis on efficiency.
| Anno di fabbricazione: | 0 |
| Spostamento di lavoro asse X | 1200 mm/min |
| Dimensioni della lamiera | 2000x2000 mm |
| Massimo carico banco | 20000 kg |
| Peso del dispositivo | 9300 kg |
| Sistema di controllo | No |
| Anno di fabbricazione: | 0 |
| Superficie di bloccaggio del banco | 3200 x 2400 mm |
| Spostamento asse X | 5000 mm |
| Massimo carico banco | 40 000 kg |
| Peso della macchina | 36 000 kg |
| Sistema di controllo | No |