| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 250 (při plném materiálu) mm |
| Maschinengewicht | 750 kg |
| Hauptmotorleistung | 3 kW |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The saw is intended for dividing material in vertical and angled cuts, angled cuts continuously adjustable from 0 to +60 degrees to the right and from 0 to -60 degrees to the left. Change the angle using the quick release lever.
It is used in piece and small-series production and, due to its robust construction, it enables the cutting of a wide range of profiles and bars of full cross-section. Angle rotation indicator directly on the saw display. Saw band 4780x34x1.1 mm.
| Baujahr: | 2014 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 560 mm |
| Hauptmotorleistung | 4 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3500x1400x2100 mm |
| Maschinengewicht | 3000 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 340 mm |
| Hauptmotorleistung | 2,2 kW |
| Maschinengewicht | 600 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Maschinengewicht | 400 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2012 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 335 mm |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 2480x2300x1900 mm |
| Maschinengewicht | 2020 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2012 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 500 mm |
| Maschinengewicht | 1450 kg |
| Kontrollsystem | nein |