| Max. Blechdicke | 3 mm |
| Blechbreite | 3640 mm |
| Antriebsart bender | Hydraulický |
| Maschinengewicht | 26 500 kg |
| Hauptmotorleistung | 34 kW |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The machine is in good condition and can be tested.
This Trumpf Codatto EVA3122 hydraulic folding machine, also known as the TruBend Center 5030, represents a highly efficient solution for the precision forming of sheet metal parts. The machine is ideal for complex bending operations requiring maximum repeatability and processing speed. Thanks to advanced panel bending technology, it enables the automated production of intricate profiles with minimal operator intervention, significantly increasing productivity and expanding the manufacturing capabilities of your engineering facility.
| Baujahr: | 1965 |
| Max. Blechdicke | 4 mm |
| Blechbreite | 2050 mm |
| Antriebsart bender | Mechanický |
| Hauptmotorleistung | 7,5 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3150x1500x1600 mm |
| Maschinengewicht | 4300 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 1989 |
| Max. Blechdicke | 4,5 mm |
| Blechbreite | 2500 mm |
| Antriebsart bender | Hydraulický |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3890x2000x2400 mm |
| Hauptmotorleistung | 10,07 kW |
| Maschinengewicht | 6300 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 1994 |
| Max. Blechdicke | 2 mm |
| Blechbreite | 8200 mm |
| Antriebsart bender | Hydraulický |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 9400x2000x1600 mm |
| Maschinengewicht | 7100 kg |
| Kontrollsystem | nein |