HORIZONTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA STOLOVÉHO TYPU - WFT 13 CNC

Horizontální vyvrtávačka WFT 13 CNC představuje využití nejnovějších technologií v konstrukci horizontálních stolových vyvrtávaček, které jsou v současnosti na trhu. Díky výkonnému a tuhému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu stolu ve své kategorii je WFT 13 schopná splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Vyvrtávačka typu WFT 13 je určená pro uživatele požadující stroj s vysokým řezným výkonem, širokým technologickým využitím, vysokou provozní spolehlivostí a jednoduchou obsluhou. WFT 13 poskytuje možnost efektivního obrábění velkých a těžkých obrobků při zachování vysoké přesnosti a kvality povrchů.

Popis stroje

Řídící systémy
Heidenhain iTNC 530 / FANUC 31i / SIEMENS 840D

Řízené osy stroje
WFT 13 CNC nabízí šest řízených os - čtyři lineární (X, Y, Z a W) a dvě rotační osy (B a C). Stroj poskytuje možnost současného kontinuálního obrábění ve všech osách, tj. simultánní řízení v osách X, Y, Z nebo W při současném plynulém otáčení stolu v ose B (konturování).

V průběhu obrábění se po kluzném vedení pohybuje v podélném směru stojan v ose Z, v příčném směru otočný stůl s obrobkem po ložeti osy X a ve svislém směru se pohybuje po stojanu vřeteník v ose Y.

Výbava

Kuličkový šroub osy Y (průměr 80mm), tuhý stojan a výkonný vřeteník jsou zárukou přesnosti a tuhosti tohoto stroje. K vysoké přesnosti stroje přispívají i další komponenty jako je přímé odměřování polohy optoelektronickými lineárními pravítky Heidenhain, monitoring a teplotní stabilizační systémy ve standardní výbavě jako i bezvůlové otáčení stolu s vysokou přesností polohování.

Konstrukce stroje

Modulární konstrukce stroje poskytuje možnost sestavení stroje dle požadavků zákazníka.

  • pojezd v ose X: v rozsahu od 2 000 mm do 5 000 mm
  • pojezd v ose Y: v rozsahu od 2 000 mm do 3 500 mm
  • pojezd v ose Z: v rozsahu od 1 500 mm do 3 000 mm

Otočné stoly jsou ve velikostech

  • 1 600 x 1 800 mm (maximální zatížení 15 tun)
  • 1 800 x 2 200, 1 800 x 2 600 mm (maximální zatížení 15 tun)
  • 2 000 x 2 400 mm (maximální zatížení 20 tun)

Při konstrukci stroje byly použité komponenty od renomovaných výrobců.

Ukázky aplikací