PŁYTOWA POZIOMA WYTACZARKA WFT MILL CNC

Fermat frézka WFT Mill

Urządzenie WFT MILL CNC to nowy model wytaczająco frezującej obrabiarki stołowego typu. 2 osiowa automatycznie regulowana frezująca głowica umożliwia wykorzystanie zarówno przy frezowaniu jak i wytaczaniu. Urządzenie można wyposażyć zarówno w automatyczną głowicę z indeksowaniem co  1˚ jak i co 2,5 ˚ lub mikroindeksowaną głowicę z możliwością ustawienia do jakiegokolwiek programowanego położenia. Wysokiej dokładności urządzeniu dodają także i pozostałe elementy optoelektrniczne liniały Heidenhain, bezluzowe obracanie stołu z wysoką dokładnością jego pozycjonowania.

Opis urządzenia

Systemy sterowania - Heidenhain iTNC 530/ Fanuc 31i / Siemens 840D

Sterowane osie – Stroj WFT MILL oferuje trzy liniowe (X,Y,Z),kątowe nastawienie frezującej głowicy w osiach A i C i obrotowy stół (oś B).

Parametry techniczne

Twardy wrzeciennik porusza się po pionowych prowadnicach stojaka a ten przesuwa się po lożu Z umocowanym na podstawie urządzenia . Obrotowy stół porusza się po łożu X ukotwionym również do podstawy. Taka kinematyka ruchu daje wysoką sztywność  i geometryczną dokładność urządzenia.

Śruba kulowa osi Y (średnica 80mm) sztywny stojak wydajny wrzeciennik są gwarancją dokładności i sztywności tego urządzenia. Wysokiej dokładności maszynie dodają i pozostałe komponenty jak np. optoelektroniczne bezpośrednie odmierzanie położenia liniałami Heidenhain, monitoring i systemy cieplnej stabilizacji  czy też mechanizm rotacyjny stołu z wysoką dokładnością pozycjonowania

Modułowa konstrukcja urzadzenia umożliwia zestawienie dowolnej konfiguracji urządzenia według potrzeb klienta

  • posuw w osi X w zakresie od 1 500 mm do 5 000 mm
  • posuw w osi Y w zakresie od 1 700 mm do 3 500 mm
  • posuw w osi Z  1 500 mm lub 2 000 mm

Obrotowe stoły są w trzech wielkościach

  • 1 600 x 1 800 mm (maksymalne obciążenie 15 ton)
  • 1 800 x 2 200 mm (maksymalne obciążenie 15 ton)
  • 2 000 x 2 400 mm (maksymalne obciążenie 20 ton)
top

Kolejne ciekawości