STOLOVÁ HORIZONTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA - WFT 13 R CNC

Horizontální vyvrtávačka typu WFT 13 R CNC s výsuvným smykadlem a výsuvným vřetenem představuje novou technologii a koncepci v stolových horizontálních vyvrtávačkách, které jsou v současnosti na trhu. Díky výkonnému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu otočnému stolu ve své kategorii je WFT 13 R CNC splňuje požadavky i nejnáročnějších zákazníků.

WFT 13 R CNC má moderní design. Je to univerzální vyvrtávací a frézovací stroj, který poskytuje možnost výkonného obrábění i velkých a těžkých obrobků při zachování vysoké přesnosti a jakosti obrábění.

Popis stroje

Řídící systémy - Heidenhain iTNC 530 / Fanuc 31i / Siemens 840D
Kvalitní a osvědčené řídící systémy poskytují možnost komfortní obsluhy a zejména možnost využití vysoko sofistikovaných funkcí pro obrábění.

Řízené osy
WFT 13 R CNC nabízí při obrábění možnost využití pěti lineárních os (X, Y, Z, V, W) a dvou rotačních os (B a C). Je nabízena i možnost kontinuálního obrábění s využitím rotační osy B (konturování) při současném simultánním pohybu v osách X, Y, Z, V nebo W.

V průběhu obrábění se po kluzném vedení pohybuje v podélném směru stojan v ose Z, v příčném směru otočný stůl s obrobkem po ložeti osy X a ve svislém směru se pohybuje po stojanu vřeteník v ose Y. Smykadlo se v podélném směru vysouvá po třech valivých lineárních vedeních - osa V.

Výbava

Kuličkový šroub osy Y průměru 80mm, tuhý stojan a výkonný vřeteník významně přispívají k tuhosti a přesnosti stroje. Další příslušenství jako jsou optoelektronické odměřování polohy, teplotní stabilizace vřeteníku jako i mechanizmus pro bezvůlovou rotaci stolu mají pozitivní vliv na vysokou přesnost stroje.

Konstrukce stroje

Modulární konstrukce stroje poskytuje možnost sestavení stroje dle požadavků zákazníka.

  • pojezd v ose X v rozsahu od 2 000 do 5 000 mm,
  • pojezd v ose Y v rozsahu od 2 000 mm do  3 500 mm,
  • pojezd v ose Z v rozsahu od 1 500 do 3 000 mm

CNC otočný stůl je nabízen ve 3 velikostech

  • 1 600 x 1 800 mm s maximální zatížitelností 15 tun
  • 1 800 x 2 200, 1 800 x 2 600 mm s maximální zatížitelností 15 tun
  • 2 000 x 2 400 mm s maximální zatížitelností 20 tun

Všechny nejdůležitější nakupované komponenty pro montáž stroje jsou od renomovaných výrobců.

Referenční ukázky strojů