| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 250 (při plném materiálu) mm |
| Maschinengewicht | 750 kg |
| Hauptmotorleistung | 3 kW |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The saw is intended for dividing material in vertical and angled cuts, angled cuts continuously adjustable from 0 to +60 degrees to the right and from 0 to -60 degrees to the left. Change the angle using the quick release lever.
It is used in piece and small-series production and, due to its robust construction, it enables the cutting of a wide range of profiles and bars of full cross-section. Angle rotation indicator directly on the saw display. Saw band 4780x34x1.1 mm.
| Baujahr: | 0 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | mm |
| Hauptmotorleistung | 2,4 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 2310 x 1900 x 1503 mm |
| Maschinengewicht | 904 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2019 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 450 mm |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 1320 x 1020 x 2000 mm |
| Maschinengewicht | 1050 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2017 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 360 mm |
| Hauptmotorleistung | 7 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 1785 x 2785 x 1800 mm mm |
| Kontrollsystem | ja |
| Baujahr: | 2024 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 280 mm |
| Maschinengewicht | 1000 kg |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 2200 x 1250 x 1300 mm |
| Hauptmotorleistung | 1,5 kW |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Maschinengewicht | 400 kg |
| Kontrollsystem | nein |