| Größte Bohrdurchmesser | 50 mm |
| MORSE 4 | |
| 3 | |
| 710 | |
| 2290x910x2860 | |
| 2800 |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The KOVOSVIT MAS VR 4 radial drilling machine represents a reliable solution for precision drilling, reaming, and thread cutting in industrial production. Thanks to its robust construction and swiveling arm, it allows for easy handling of large workpieces and flexible positioning of the drilling head. This proven model from a renowned Czech manufacturer is an ideal choice for both piece and series metal production, where users will especially appreciate the machine's high rigidity, long service life, and intuitive operation during demanding workshop tasks.
| Baujahr: | 0 |
| Größte Bohrdurchmesser | 32 mm |
| Morse 3 | |
| 520 | |
| 1000 | |
| 2,2 | |
| Gesamtleistungsbedarf | 3,5 kVA |
| 1700x1070x2620 | |
| 1800 | |
| 750 | |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Größte Bohrdurchmesser | 100 mm |
| Mo 6 | |
| 3000 | |
| 4390x1550x4130 | |
| 14500 | |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Größte Bohrdurchmesser | 63 mm |
| MORSE 5 | |
| 950 | |
| 290 x 1080 | |
| 3240x1300x3900 | |
| 5800 | |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2013 |
| Größte Bohrdurchmesser | 75 mm |
| Morse 6 | |
| 950 | |
| 1614 | |
| 2300 x 1100 | |
| 6900 | |
| 3700 x 1380 x 4050 | |
| 7,5 | |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 1981 |
| Größte Bohrdurchmesser | 50 mm |
| Morse 4 | |
| 1250 | |
| 45 - 2000 | |
| 2190x950x2830 | |
| 3050 | |
| Kontrollsystem | nein |