HORIZONTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA STOLOVÉHO TYPU - WFT 13 CNC

Horizontální vyvrtávačka WFT 13 CNC představuje využití nejnovějších technologií v konstrukci horizontálních stolových vyvrtávaček, které jsou v současnosti na trhu. Díky výkonnému a tuhému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu stolu ve své kategorii je WFT 13 schopná splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Vyvrtávačka typu WFT 13 je určená pro uživatele požadující stroj s vysokým řezným výkonem, širokým technologickým využitím, vysokou provozní spolehlivostí a jednoduchou obsluhou. WFT 13 poskytuje možnost efektivního obrábění velkých a těžkých obrobků při zachování vysoké přesnosti a kvality povrchů.

Popis stroje

Řídící systémy
Heidenhain iTNC 530 / FANUC 31i / SIEMENS 840D

Řízené osy stroje
WFT 13 CNC nabízí šest řízených os - čtyři lineární (X, Y, Z a W) a dvě rotační osy (B a C). Stroj poskytuje možnost současného kontinuálního obrábění ve všech osách, tj. simultánní řízení v osách X, Y, Z nebo W při současném plynulém otáčení stolu v ose B (konturování).

V průběhu obrábění se po kluzném vedení pohybuje v podélném směru stojan v ose Z, v příčném směru otočný stůl s obrobkem po ložeti osy X a ve svislém směru se pohybuje po stojanu vřeteník v ose Y.

Výbava

Kuličkový šroub osy Y (průměr 80mm), tuhý stojan a výkonný vřeteník jsou zárukou přesnosti a tuhosti tohoto stroje. K vysoké přesnosti stroje přispívají i další komponenty jako je přímé odměřování polohy optoelektronickými lineárními pravítky Heidenhain, monitoring a teplotní stabilizační systémy ve standardní výbavě jako i bezvůlové otáčení stolu s vysokou přesností polohování.

Konstrukce stroje

Modulární konstrukce stroje poskytuje možnost sestavení stroje dle požadavků zákazníka.

  • pojezd v ose X: v rozsahu od 2 000 mm do 5 000 mm
  • pojezd v ose Y: v rozsahu od 2 000 mm do 3 500 mm
  • pojezd v ose Z: v rozsahu od 1 500 mm do 3 000 mm

Otočné stoly jsou ve velikostech

  • 1 600 x 1 800 mm (maximální zatížení 15 tun)
  • 1 800 x 2 200, 1 800 x 2 600 mm (maximální zatížení 15 tun)
  • 2 000 x 2 400 mm (maximální zatížení 20 tun)

Při konstrukci stroje byly použité komponenty od renomovaných výrobců.

Ukázky aplikací

 

 

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...
Archiv otázek Přidat dotaz