POZIOMA WYTACZARKA STOŁOWA - WFT 15 CNC

Fermat vyvrtávačka WFT 15

Pozioma wytaczarka WFT 15 CNC reprezentuje nowy typ urządzenia nawiązujący do sprawdzonego konceptu WFT 13 CNC, który jest naszą najlepiej sprzedającą się stołową wytaczarką. W porównaniu z WFT 13 dysponuje pozioma wytaczarka WFT 15 grubszym wrzecionem o średnicy 150mm z wysuwem 1 000mm. Główny motor o mocy 51 KW umożliwia osiągnięcie wyższego momentu obrotowego. Płynny ruch stojaka jest możliwy dzięki użyciu liniowego prowadzenia osi Z

Stołowa wytaczarka WFT 15  jest przeznaczona dla klientów oczekujących maszyny z szerokimi możliwościami wykorzystania jej technologicznych możliwości, wysokiej niezawodności i łatwości obsługi. WFT 15 daje możliwość efektywnego obrabiania dużych i ciężkich elementów przy zachowaniu wysokiej dokładności i jakości obróbki.

Opis urządzenia

Systemy sterowania - Heidenhain iTNC 530/ Fanuc 31i/ Siemens 840D 

Sterowane osie urządzenia

WFT 15 oferuje sześć sterowanych osi - cztery liniowe (X, Y, Z, W ) i dwie obrotowe (B i C). Urządzenie daje możliwość jednoczesnej obróbki we wszystkich osiach, tz. symultaniczne X, Y, Z lub W przy jednoczesnym płynnym obracaniu stołu w osi B (konturowanie).

W trakcie obróbki po prowadnicach porusza się wzdłużnie stojak w osi  Z, w poprzecznym kierunku obrotowy stół z obrabianym elementem po łożu osi X a pionowo przesuwa się na stojaku wrzeciennik w osi Y.

Śruba kulowa osi Y (średnica 80mm), solidny stojak i wydajny wrzeciennik są gwarancją dokładności i solidności tego urządzenia. Wysokiej dokładności maszynie dodają i pozostałe komponenty jak np. optoelektroniczne bezpośrednie odmierzanie położenia liniałami Heidenhain, monitoring i systemy cieplnej stabilizacji  czy też mechanizm rotacyjny stołu z wysoką dokładnością pozycjonowania

Referencje

top

Kolejne ciekawości