STOLOVÁ HORIZONTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA - WFT 13 R CNC

Horizontální vyvrtávačka typu WFT 13 R CNC s výsuvným smykadlem a výsuvným vřetenem představuje novou technologii a koncepci v stolových horizontálních vyvrtávačkách, které jsou v současnosti na trhu. Díky výkonnému vřeteníku, vysoké axiální síle a nejpřesnějšímu otočnému stolu ve své kategorii je WFT 13 R CNC splňuje požadavky i nejnáročnějších zákazníků.

WFT 13 R CNC má moderní design. Je to univerzální vyvrtávací a frézovací stroj, který poskytuje možnost výkonného obrábění i velkých a těžkých obrobků při zachování vysoké přesnosti a jakosti obrábění.

Popis stroje

Řídící systémy - Heidenhain iTNC 530 / Fanuc 31i / Siemens 840D
Kvalitní a osvědčené řídící systémy poskytují možnost komfortní obsluhy a zejména možnost využití vysoko sofistikovaných funkcí pro obrábění.

Řízené osy
WFT 13 R CNC nabízí při obrábění možnost využití pěti lineárních os (X, Y, Z, V, W) a dvou rotačních os (B a C). Je nabízena i možnost kontinuálního obrábění s využitím rotační osy B (konturování) při současném simultánním pohybu v osách X, Y, Z, V nebo W.

V průběhu obrábění se po kluzném vedení pohybuje v podélném směru stojan v ose Z, v příčném směru otočný stůl s obrobkem po ložeti osy X a ve svislém směru se pohybuje po stojanu vřeteník v ose Y. Smykadlo se v podélném směru vysouvá po třech valivých lineárních vedeních - osa V.

Výbava

Kuličkový šroub osy Y průměru 80mm, tuhý stojan a výkonný vřeteník významně přispívají k tuhosti a přesnosti stroje. Další příslušenství jako jsou optoelektronické odměřování polohy, teplotní stabilizace vřeteníku jako i mechanizmus pro bezvůlovou rotaci stolu mají pozitivní vliv na vysokou přesnost stroje.

Konstrukce stroje

Modulární konstrukce stroje poskytuje možnost sestavení stroje dle požadavků zákazníka.

  • pojezd v ose X v rozsahu od 2 000 do 5 000 mm,
  • pojezd v ose Y v rozsahu od 2 000 mm do  3 500 mm,
  • pojezd v ose Z v rozsahu od 1 500 do 3 000 mm

CNC otočný stůl je nabízen ve 3 velikostech

  • 1 600 x 1 800 mm s maximální zatížitelností 15 tun
  • 1 800 x 2 200, 1 800 x 2 600 mm s maximální zatížitelností 15 tun
  • 2 000 x 2 400 mm s maximální zatížitelností 20 tun

Všechny nejdůležitější nakupované komponenty pro montáž stroje jsou od renomovaných výrobců.

Referenční ukázky strojů

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...
Archiv otázek Přidat dotaz