POZIOMA WYTACZARKA STOŁOWA - WFC 10 CNC 

WFC Machine

Pozioma wytaczarka WFC 10 CNC  z krzyżowym łożem jest nowością wśród stołowych wytaczarek służących do obróbki małych i średnio ciężkich elementów o wadze do 3 000 kg.

Opis urządzenia

Systemy sterowania - Heidenhain iTNC 530/620, Fanuc 31i/0i

Sterowane osie urządzenia

WFC 10 CNC oferuje sześć sterowanych osi - cztery liniowe (X, Y, Z, W ) i dwie obrotowe (B i C). Urządzenie daje możliwość jednoczesnej obróbki we wszystkich osiach, tz. symultaniczne X, Y, Z lub W przy jednoczesnym płynnym obracaniu stołu w osi B (konturowanie).

W trakcie obróbki po prowadnicach ślizgowych porusza się wzdłużnie stojak w osi  Z, w poprzecznym kierunku sanie obrotowego stółu z obrabianym elementem po łożu osi X a pionowo przesuwa się na stojaku wrzeciennik w osi Y.

Śruba kulowa osi Y (średnica 80mm), solidny stojak i wydajny wrzeciennik są gwarancją dokładności i solidności tego urządzenia. Pomiary w liniowych osiach standardowo wykonywane są przez encodery w opcji możemy zaoferować mierzenie położenia w osiach X,Y i Z optoelektronicznymi liniałami. Pozycja wrzeciona realizowana jest obrotowym enkoderem. Kątowa pozycja stołu ustalana jest czujnikiem ROD. Wysokiej dokładności maszynie dodają i pozostałe komponenty jak np. monitoring i systemy cieplnej stabilizacji  czy też mechanizm rotacyjny stołu z wysoką dokładnością pozycjonowania

Parametry techniczne

Modułowa konstrukcja urządzenia umożliwia jego konfigurację według potrzeb klienta.

  • Pojazd osi X - 1 250/2 000 mm
  • Pojaz osi Y - 1 250, 1700 mm
  • Przestawienie stołu Z - 1 250 mm
  • Wysuw roboczego wrzeciona W - 730mm

Obrotowe CNC stoły są w dwóch wielkościach, ich maksymalne obciążenie to 3 000 kg

  • 1000 x 1120 mm
  • 1250 x 1400 mm

Do konstrukcji urządzenia używane są  komponenty renomowanych producentów.

top

Kolejne ciekawości