HORIZONTÁLNÍ STOLOVÁ VYVRTÁVAČKA TYPU WFC 10 CNC 

WFC Machine

Stolová horizontální vyvrtávačka typu WFC 10 CNC s křížovým ložem je novinkou v sortimentu stolových vyvrtávaček pro obrábění malých a středně těžkých obrobků do hmotnosti 3000 kg.

Parametry stroje

Řídící systémy
Heidenhain iTNC 530/620, Fanuc 31i/0i

Řízené osy
WFC 10 CNC nabízí 6 řízených os - 4 lineární (X, Y, Z a W) a 2 rotační osy (B a C). Stroj poskytuje možnost současného kontinuálního obrábění ve všech osách, tj. simultánní řízení v osách X, Y, Z nebo i W při současném plynulém otáčení stolu v ose B (konturování).

V průběhu obrábění se po kluzném vedení pohybuje v podélném směru stojan v ose Z, v příčném směru saně otočného stolu s obrobkem po ložeti osy X a ve svislém směru se pohybuje po stojanu vřeteník v ose Y. Lože X jezdí v ose Z po 2 kluzných vedeních a 2 lineárních vedeních.

Výbava

Kuličkový šroub osy Y (průměr 80mm), tuhý stojan a výkonný vřeteník jsou zárukou přesnosti a tuhosti tohoto stroje. Měření v lineárních osách je ve standardním provedení realizováno encodery, jako opci lze nabídnout i měření polohy v osách X, Y a Z optoelektronickými lineárními pravítky. Poloha vřetena je snímaná rotačním snímačem. Úhlové natočení stolu je odměřované snímačem ROD. K vysoké přesnosti stroje přispívají i další komponenty jako je monitoring a teplotní stabilizační systémy ve standardní výbavě jako i bezvůlové otáčení stolu s vysokou přesností jeho polohování.

Konstrukce stroje

Stroj je modulární konstrukce poskytující možnost konfigurace stroje dle požadavků zákazníků.

  • pojezd v ose X: 1 250/2 000 mm
  • pojezd v ose Y: 1 250, 1700 mm
  • přestavení stolu Z: 1 250 mm
  • výsuv pracovního vřetena W: 730mm

CNC otočný stůl je nabízený ve dvou rozměrech, přičemž jeho nosnost je maximálně 3 tuny

  • 1000 x 1120 mm
  • 1250 x 1400 mm

Nakupované komponenty pro montáž stroje jsou od renomovaných výrobců.

Referenční ukázky strojů

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...
Archiv otázek Přidat dotaz