Historie společnosti FERMAT

První historická zmínka o nejstarším členu skupiny FERMAT pochází z roku 1902. V tomto roce založil pan František Wawerka v moravském městě Lipník továrnu na výrobu soustruhů a vrtaček. Bývalý STROJTOS Lipník doplnil výrobu centrálních provozů FERMAT Brno a FERMAT Praha spolu s dalšími výrobními podniky Pressl a HMB Liberec. Od roku 1990 firmu řídí společnost bratři Jiří a Jan Ferencovi, kteří díky strojařskému vzdělání a obchodním dovednostem úspěšně podporují růst firmy a její expanzi zahraniční trhy.

FERMAT ročně vyrobí přes 100 vodorovných vyvrtávaček. Svým klientům tak nabízí spolehlivé stroje, které představují špičková řešení prosazující se v dnešním konkurenčním globálním průmyslu obráběcích a tvářecích strojů. Naši klienti oceňují důraz na kvalitu, špičkový výkon a technické řešení, přesné a tuhé vřeteno. Precizní provedení strojů, výhodná cena a krátké dodací termíny řadí FERMAT mezi lídry na tuzemské trhu.

Současnost

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...
Archiv otázek Přidat dotaz