Historie společnosti FERMAT

První historická zmínka o nejstarším členu skupiny FERMAT pochází z roku 1902. V tomto roce založil pan František Wawerka v moravském městě Lipník továrnu na výrobu soustruhů a vrtaček. Bývalý STROJTOS Lipník doplnil výrobu centrálních provozů FERMAT Brno a FERMAT Praha spolu s dalšími výrobními podniky Pressl a HMB Liberec. Od roku 1990 firmu řídí společnost bratři Jiří a Jan Ferencovi, kteří díky strojařskému vzdělání a obchodním dovednostem úspěšně podporují růst firmy a její expanzi zahraniční trhy.

FERMAT ročně vyrobí přes 100 vodorovných vyvrtávaček. Svým klientům tak nabízí spolehlivé stroje, které představují špičková řešení prosazující se v dnešním konkurenčním globálním průmyslu obráběcích a tvářecích strojů. Naši klienti oceňují důraz na kvalitu, špičkový výkon a technické řešení, přesné a tuhé vřeteno. Precizní provedení strojů, výhodná cena a krátké dodací termíny řadí FERMAT mezi lídry na tuzemské trhu.

Současnost

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.
Archiv otázek Přidat dotaz