Investice roku 2012: Fermat vlastní nejpřesnější brusku na trhu Tayio Koki

V únoru letošního roku byla v brněnské výrobní hale společnosti Fermat slavnostně předána japonská bruska Tayio Koki v pořizovací hodnotě 1 mil. €. Vertikální bruska od světového výrobce Mori Seiki slouží k obrábění vnitřních a vnějších průměrů rotačních součástí a čel - klíčových komponentů při vlastní výrobě vodorovných vyvrtávaček. “Díky velmi přesné technologii nové japonské brusky dosahujeme přesností 1µ, našim zákazníkům tak můžeme garantovat extrémně přesné uložení vřeteníku či ložisek nebo jsme schopni vlastní výroby přesných mikropolohovatelných hlav v rámci příslušenství horizontálních vyvrtávaček,” uvedl majitel společnosti Jiří Ferenc.
Stroj Taiyo Koki má otočný karuselový stůl s max. 200 ot./min a magnetem, který umožňuje brousicí operace na jedno upnutí, právě tuto možnost považuje japonský výrobce za „významný inovačním proces". Vřeteník brusky je vybaven vřeteny pro vnitřní i vnější broušení, dvěma sondami (pro měření vnitřních a vnějších průměrů + měření hloubek) a otočnou hlavu s výměníkem nástrojů pro 6 brusných kotoučů. Vnitřní prostor stroje je temperován na konstantní teplotu 22,5˚C, která zajistí zachování konstatních podmínek obráběcího procesu, a tím i maximálních možných dosažených přesností. Řídící systém GRIPS pochází přímo od výrobce Tayio Koki, programově je postaven na bázi Fanuc. Řídící CNC systém spolupracuje s monitorovacím systémem Marposs, který zajišťuje kontrolu spínacího tlaku čidla měřicí sondy.
“Nová bruska umožnuje dvakrát rychlejší obrábění než na klasické brusce, ve výsledku je časová úspora obráběcího procesu až čtyřnásobná, jelikož dřívější méně přesné broušení vyžadovalo četné korekce, “ dodal vedoucí projektu Ing. Jan Vondrák z brněnské pobočky. Společnost Fermat uskutečnila významnou investici do stroje, který svou přesností patří ke světové špičce a jehož výroba může díky ručnímu zpracování stěžejních komponentů trvat až tři roky. “Dodací doba na japonskou brusku se v případě Fermatu nakonec podařila zkrátit na dvanáct měsíců, je výtečné, že se podařilo zařadit tuto špičkovou technologii do naší výroby už v letošním roce,” uzavřel představení japonského stroje Jiří Ferenc.
 

top
Kontaktujte nás:
FERMAT Group, a.s.

 Skype Me™!

+420777339670
+420720544430

Otázky & odpovědi

Je možné si domluvit prohlídku strojů?

Ano jsme plně otevřeni této možnosti.

Je možné na horizontkách FERMAT použít frézovací hlavu?

Ano, stroje FERMAT poskytují možnost použití frézovací hlavy polohovatelné v jedné nebo dvou osách, přičemž polohování lze provádět manuálně nebo v automatickém režimu. S volbou vhodné frézovací hlavy a příslušného vybavení stroje vám rádi pomůžeme. ...

Můžete nám sdělit cenu vámi vyráběné horizontky?

Svoje požadavky můžete sdělit našemu call centru. Naši specialisté Vás následně rádi navštíví a po seznámení se s vašimi požadavky a výrobky vám doporučí optimální konfiguraci stroje a připraví konkrétní nabídku.
Archiv otázek Přidat dotaz